Ücretsiz Web Forumlari

“Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek.” dedi.

“Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek”
20 Kasım 2018 - 21:32 'de eklendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “120 farklı proje aracılığıyla sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda 517 doktora öğrencisi yetiştirilecek.” ifadelerini kullandı.

Bakan Varank, Sanayi Doktora Programı ile 33 üniversitenin, 77 farklı sanayi kuruluşuyla yaptığı iş birliği projeleri desteklenmeye hak kazandığını bildirdi.

Varank, şöyle devam etti:

“Hedefimiz 500 doktora öğrencisiyle başlamaktı. Fakat nitelikli talep karşısında daha fazla öğrenci ve sanayicinin bu imkandan faydalanmasını istedik.”

Bakan Varank, programın en cezbedici kısmının istihdam olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Programın en cezbedici kısmıysa, doktora sonrası istihdam. Bu öğrencilere doktoraları bittikten sonra sanayi sektöründe istihdamları için 3 yıl boyunca destek sağlayacağız. Bursiyerlerimiz mezun olduktan sonra iş arama zahmetine girmeyecek, doktora yaptıkları alanda istihdam edilecekler. Böylelikle sanayide nitelikli bilgiyle katma değerli üretimin gerçekleşmesini sağlayacağız.”

Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER