Ücretsiz Web Forumlari

Muhalifler Başbakan May’e karşı harekete geçti

Brexit anlaşmasının ardından 2 bakanın istifası gelmişken, şimdide Muhafazakar Parti’den muhalif milletvekilleri Başbakan May için güvensizlik oylamasına gitmeye hazırlanıyor.

Muhalifler Başbakan May’e karşı harekete geçti
15 Kasım 2018 - 17:05 'de eklendi.

İngiltere Başbakanı Theresa May’in lideri olduğu Muhafazakar Parti’den bir milletvekili, May’e karşı parti içinde güvensizlik oylamasına gidilmesi için gereken oy sayısına ulaşıldığını söyledi.

Partinin parlamentodaki üye sayısının yüzde 15’i parti liderine karşı güven oylaması yapılması talebini yazılı olarak bildirirse, May için oylamaya gidilecek.

Muhafazakar milletvekili Anne Morris yaptığı açıklamada, bildiği kadarıyla gerekli sayı olan 48 başvurunun, hükümette olmayan parlamenterleri temsil eden “1992 komitesi” adlı parti organının başkanı Graham Brady’ye teslim edildiğini söyledi.

Ancak bu konuda bir sorun çıkabileceğini söyleyen Morris, 48 milletvekilinden bazılarının, başvurularının ancak kendileri onay verirse kullanılmasına izin verdiklerini belirtti. Morris, “Milletvekilleri, ‘verdiğim mektubu sadece ben kullanın dersem kullanabilirsiniz’ diyorlar” dedi.

Brexit anlaşması sonrası 2 istifa, sterlin değer kaybettiBrexit anlaşması sonrası 2 istifa, sterlin değer kaybetti

Kaynak: Reuters

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER