Ücretsiz Web Forumlari

Kalın: Shanahan’ın mektubu müttefiklik ruhuna aykırıdır

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Shanahan’ın mektubu konusunda, “Bu mektup, sadece üslubu değil, muhtevası itibarıyla da müttefiklik ruhuna aykırıdır.” dedi.

Kalın: Shanahan’ın mektubu müttefiklik ruhuna aykırıdır
13 Haziran 2019 - 20:28 'de eklendi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Suriye ile ilgili, “Rejimin kasıtlı olarak Türkiye’yi tahrik etmek ve bölgede alan kazanmak amacıyla yaptığı saldırılara son verilmesi konusunda ilgili birimlerimiz yetkilendirildi, özellikle Rusya ile bu konuda temaslar kuruldu.” ifadelerini kullandı.

Kalın, “Savunma sanayi alanında ve teknoloji katkı payı yüksek olan üretim alanlarında faaliyetlerin artırılması konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları oldu.” şeklinde konuştu.

“Mektup müttefiklik ruhuna aykırıdır”

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın mektubu konusunda da değerlendirmelerde bulunan Kalın, “Bu mektup, sadece üslubu değil, muhtevası itibarıyla da müttefiklik ruhuna aykırıdır.” Biraz önce Sayın Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Sayın Bolton ile bir görüşme yaptım, bu konuları da ele aldık. Bu mektubun tabii neredeyse gönderildiği zamanla eş zamanlı olarak sızdırılmış olması da bir ciddiyetsizliktir. Cevap hazırlanırken mektubun muhtevasına, üslubuna ve perspektifine uygun bir cevabın verileceğinden de hiç kimsenin endişesi olmasın.” diye konuştu.

Kalın sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Umarız Amerika, S400 meselesini bahane ederek ikili ilişkilere kalıcı zarar verecek tutumdan bir an önce vazgeçer.”

Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER