Ücretsiz Web Forumlari

Türkiye’den Libya’daki göçmen merkezine saldırıya tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Libya’da düzensiz göçmenlerin barındığı merkeze düzenlenen saldırıya ilişkin, “Onlarca masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olan saldırı bir insanlık suçudur.” dedi.

Türkiye’den Libya’daki göçmen merkezine saldırıya tepki
03 Temmuz 2019 - 15:43 'de eklendi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Libya’nın başkenti Trablus’a yakın Tacura bölgesinde düzensiz göçmenlerin barındığı merkeze düzenlenen saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Sözcü Aksoy, açıklamasında, şunları kaydetti:

“Trablus’a yakın Tacura bölgesinde bulunan düzensiz göçmenlerin barındığı merkeze düzenlenen ve onlarca masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olan saldırı bir insanlık suçudur. Sorumluların tespiti için derhal uluslararası soruşturma açılmalıdır. Uluslararası toplumun bu konuda bir an evvel harekete geçmesini bekliyoruz.”

Libya’da General Halife Hafter’e bağlı güçlere ait uçakların başkent Trablus’un doğusunda, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir barınma merkezine yönelik saldırısında ilk belirlemelere göre 30’dan fazla kişi yaşamını yitirdiği bildirilmişti.

Düzensiz Göçle Mücadele Teşkilatı Başkanı El-Mebruk Abdulhafiz ise Libya El-Ahrar kanalına yaptığı açıklamada, hava saldırısına uğrayan merkezde yaklaşık 120 düzensiz göçmenin barındığını ifade etmişti. 

Söz konusu merkezin UMH’ye bağlı Ed-Daman Taburu’na ait olduğu belirtilmişti. 

Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER