Ücretsiz Web Forumlari

Rusya’dan ABD’ye “Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması” yanıtı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, “Moskova, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması hükümlerine sıkı bir şekilde uyuyor ve ABD de bu durumu biliyor.” dedi.

Rusya’dan ABD’ye “Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması” yanıtı
04 Aralık 2018 - 23:11 'de eklendi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova’nın Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması (INF) hükümlerine sıkı bir şekilde uyduğunu ve ABD’nin de bu durumu bildiğini açıkladı.

Zaharova, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’nun, Rusya’yı silahların denetlenmesi yükümlülüğü konusunda hile yapmakla suçladığı açıklamalar konusunda değerlendirlendirmede bulundu.

Rusya’nın INF anlaşmasına uyumu konusunda sorun olmadığını savunan Zaharova, “Moskova, INF hükümlerine sıkı bir şekilde uyuyor ve ABD de bu durumu biliyor.” dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bugün düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ardında yaptığı açıklamada, Rusya’ya INF’den doğan yükümlülüklerini yerine getirmesi için 60 gün süre verdiklerini belirterek, “Rusya, silahların denetlenmesi yükümlülüğü konusunda hile yapıyor. ABD için anlaşmada kalmanın bir anlamı kalmamıştır.” ifadesini kullanmıştı. 

ABD Rusya'ya 60 gün süre verdiABD Rusya’ya 60 gün süre verdi

NATO'dan Rusya'ya Nükleer Kuvvetler Anlaşması çağrısıNATO’dan Rusya’ya Nükleer Kuvvetler Anlaşması çağrısı

Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER