Ücretsiz Web Forumlari

Jolly Tur: Turizmde talep çok yüksek, fiyatlar artacak

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vardar, “Yurt dışı talep çok fazla olduğu için 2019’da fiyatlar çok artacak. Şu anda erken rezervasyonlarda Ege’de yüzde 35, Akdeniz’de yüzde 45 artış var” dedi.

Jolly Tur: Turizmde talep çok yüksek, fiyatlar artacak
26 Kasım 2018 - 15:02 'de eklendi.

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 2019 için yurt dışından talebin çok yüksek olduğunu bunun fiyatları yukarı çekeceğini söyledi.

Turizm sektörünün görünümü ve şirketin 2019 hedeflerine ilişkin düzenlenen değerlendirme toplantısında konuşan Vardar, “Yurt dışı talep çok fazla olduğu için 2019’da fiyatlar çok artacak, bunun yansımalarını iç pazarda göreceğiz; fiyatlarda şu anda erken rezervasyonlarda Ege’de yüzde 35, Akdeniz’de yüzde 45 artış var, fiyat artışları yüzde 60’ları bulabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Özellikle Almanya, Hollanda, Polonya ve İngiltere’den çok ciddi turist artışı beklendiğini kaydeden Vardar, Rus turist sayısının ise stabil kalacağını ifade etti.

Vardar ayrıca, daha önce oteller tarafından iç pazara yüzde 20 kapasite ayrılırken bunun dışarıdan gelen talebe bağlı olarak yüzde 15’e düşeceğini söyledi.

Kaynak: Reuters

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER