Ücretsiz Web Forumlari

Hisarcıklıoğlu: Hükümetten taleplerimiz hayata geçti

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Ekonomideki canlanma istediğimiz noktaya halen gelmiş değil… Bu konuda hükümete ilettiğimiz 4 tane çok önemli hayata geçen faaliyetler oldu” dedi.

Hisarcıklıoğlu: Hükümetten taleplerimiz hayata geçti
04 Aralık 2018 - 0:10 'de eklendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı” öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

“Bugün açıklanan enflasyon rakamında gördüğümüz gibi olumlu gelişmeleri izliyoruz. Ancak ekonomideki canlanma istediğimiz noktaya halen gelmiş değil” diyen Hisarcıklıoğlu, “Bu konuda oda ve borsalarımızdan gelen bizim de hükümete ilettiğimiz 4 tane çok önemli hayata geçen faaliyetler oldu. Bunlardan biri; 4 sektördeki KDV ve ÖTV indirimleri hayata geçti. Bu iç piyasanın canlanması açısından çok önemliydi” ifadelerini kullandı.

SGK primlerini ödeme güçlüğü çeken üyelerine 60 aya kadar vade imkanı tanındığını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Kamu ihalelerine giren ve maliyetleri artan firmalarımız için tasfiye ve devir sözleşme kanun tasarısı da dün itibarıyla Meclisimize sevk edildi. Tüm bu önlemler piyasalara moral vermektedir. Hükümetimizin ticareti desteklediğinin en somut göstergeleri. Çalkantılı dönemin geçici olduğuna inanıyoruz. Türkiye’nin temelleri sağlam. Son 25 yılda yaşadığımız sıkıntılara baktığımız zaman hepsinin üstesinden geldik. Bunu da atlatacağız” diye konuştu.

Kaynak: AA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER