Ücretsiz Web Forumlari

Bahçeli: Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Doğu Akdeniz’de açıkça Türkiye’ye tuzak kurulmakta, kuyusu kazılmakta, egemenlik haklarına kastedilmektedir. Kıbrıs Türklüğü yalnız değildir, Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir.” dedi.

Bahçeli: Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir
10 Haziran 2019 - 22:24 'de eklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İzlanda’da yaşanan rezaletler, sporun centilmenliğine, hoşgörü ruhuna aykırı kötü muameleler tek kelimeyle skandal ötesidir. İzlanda’nın tahammülsüzlüğü ve saygısızlığı elbette not edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başarının limitlerinin inanca bağlı olduğunu belirtti.

A Milli Futbol Takımı’nın Konya’da muazzam bir başarı elde ettiğini ve Türk milletini sevince boğduğunu anımsatan Devlet Bahçeli, “2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu 3. maçında Dünya Şampiyonu Fransa’yı 2-0 gibi çok net bir skorla yenmeyi başarmış, övünç madalyamız olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş başta olmak üzere, teknik kadroyu, federasyon yönetimini, Fransa’ya sahayı dar eden fazilet sahibi fedakar futbolcuları yürekten tebrik ettiğini, futbolcuların hepsiyle gurur duyduğunu ifade etti.

A Milli Futbol Takımı’nın alın teriyle, emeğiyle, mücadelesiyle tarih yazdığının altını çizen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Ancak bunu hazmedemeyen, bundan rahatsız olanlar da ortaya çıkmaya başlamışlardır. İzlanda’da yaşanan rezaletler, sporun centilmenliğine, hoşgörü ruhuna aykırı kötü muameleler tek kelimeyle skandal ötesidir. İzlanda’nın tahammülsüzlüğü ve saygısızlığı elbette not edilmiştir. A Milli Futbol Takımı’mızın bu ülkeye girişi esnasında uzun süre pasaport kontrol kuyruğunda bekletilmesi, eşyalarının teferruatlı aranması, futbolcularımıza yönelik saldırgan tavırlar tam bir kabalık ve komplodur. Hele hele mikrofon yerine fırça uzatan ahlaksızların futbolcularımızı taciz ve tahrik etmesi, sabırları zorlaması, iyi niyet kurallarını ihlal etmesi ayıptır, provokatörlüktür. İzlanda’yı kınıyorum, bu ülkeye verilen notayı da çok yerinde ve isabetli değerlendiriyorum.”

Devlet Bahçeli, İzlanda’nın yenilmekten, başını öne eğmekten, insanlığın ve uluslararası spor camiasının vicdanında mahkum olmaktan kurtulamayacağını vurgulayarak, “Sporu husumete dönüştürenler kaybedecek ve haset içinde kıvranan, haya eksikliği yaşayan kendini bilmezler olarak anılacaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.

“Kıbrıs Türklüğü yalnız değildir”

Açıklamasında, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yürüttüğü yer altı kaynağı aramalarına yönelik olumsuz girişimlere de değinen Bahçeli, “Doğu Akdeniz’de açıkça Türkiye’ye tuzak kurulmakta, kuyusu kazılmakta, egemenlik haklarına kastedilmektedir.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şunları kaydetti:

“Rum Yönetimi’nin, Fatih sondaj gemimizin çalışanları ve TPAO ile iş birliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarması hukuksuzdur, kepazeliktir. Kıbrıs Türklerini yok saymak, tarihsel haklarını gasba teşebbüs ve tevessül etmek uluslararası hukuku çiğnemek, Türkiye’ye meydan okumaktır. Ülkemiz bu barbarca ve barış karşıtı hamleleri göğüsleyecek güç ve yeterliliktedir. Kıbrıs Türklüğü yalnız değildir, Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir.”

“Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, izlemeyeceğim”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun bir televizyon programında bir araya geleceklerini hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının katılacakları televizyon programı, bu programı kiminle yapacakları, yani moderatörün kim olacağı uzunca bir süredir tartışma ve polemik konusu haline gelmiştir. Bize göre iki adayın katılacağı televizyon programının en uygun moderatörü sakin, sabırlı, anlayışlı ve tarafsız yönleriyle temayüz etmiş Sayın Didem Arslan Yılmaz’dır. Tartışmaları ustalıkla yöneten, birikim ve tecrübesiyle öne çıkan Sayın Yılmaz’ın seçilmesi kanaatimce doğru olurdu.

Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran Pazar günü saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecekleri, moderatörün de sözde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın olacağı bugün belli olmuştur. Hayret etmemek mümkün değildir. İsmail Küçükkaya’nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim. Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur. Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse bilinsin ki 16 Haziran’da 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER