Ücretsiz Web Forumlari

Albayrak: Mali disiplin temel çıpamız olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, enflasyonla mücadeleye en büyük desteği sıkı maliye politikasının vereceğini kaydederek, “Mali disiplin temel çıpamız olacak” dedi.

Albayrak: Mali disiplin temel çıpamız olacak
22 Kasım 2018 - 11:50 'de eklendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kurdaki oynaklığa karşı alınan tedbirlerin piyasaya olumlu yansımalarının görülmeye başlandığını söyledi.

“Öncü göstergeler 2018’in ikinci yarısında ekonomik yavaşlama ve yeniden dengelenmeye işaret ediyor” diyen Albayrak, “Yeni ekonomik program ekonomik aktivitenin 2019 ve 2020’de potansiyel seviyenin altında olacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Enflasyonla mücadeleye en büyük desteği sıkı maliye politikasının vereceğini kaydeden Albayrak, “Mali disiplin temel çıpamız olacak” dedi.

Vergi mevzuatının sadeleştirilmesine yönelik çalışmanın süreceğini de söyleyen Albayrak, KDV iadelerine ilişkin şu bilgileri verdi: “Belirli şartları sağlayan mükelleflerimizin yeminli mali müşavirlerce hazırlanmış KDV iadesi tasdik raporuyla talep ettikleri KDV iade tutarlarının yüzde 50’sinin yapılacak ilk kontrollere göre 10 iş günü içerisinde teminat alınmaksızın iade edilmesini, kalan tutarın daha sonra yapılacak kontroller çerçevesinde iade edilmesini öngören çok daha hızlı ödemeyi önceleyen yeni bir sistem oluşturacağız.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER